Jan Hermsen van Ittersum

Alles wat met genealogie te maken heeft.
BUTTON_POST_REPLY
Annelies Onijs Koetsier

Ja, dat klopt maar het nieuwe

Bericht door Annelies Onijs Koetsier » 07 Aug 2012, 20:38

Ja, dat klopt maar het nieuwe rechtelijk archief is vanaf de invoering van de burgerlijke stand, dus 1811.
Het oud rechtelijk archief van IJsselmuiden is helemaal doorgespit, en Kampen ook voor een groot deel. Dus weinig hoop dat wij iets hier vinden.

Gebruikers-avatar
ria van bessen
BerichtenCOLON 9337
GeregistreerdCOLON 14 Apr 2005, 00:00

Ne, Annelies dat heb je niet

Bericht door ria van bessen » 07 Aug 2012, 21:28

Ne, Annelies dat heb je niet goed.

Er is een OUD en een NIEUW
oud rechterlijk archief


van vóór

1811

Nog een schat aan gegevens lijkt mij.

Maar je mag het zelf weten.

Annelies Onijs Koetsier

Ria, Als je Jan zijn

Bericht door Annelies Onijs Koetsier » 07 Aug 2012, 22:25

Ria, Als je Jan zijn overzicht gebruikt, snap ik de verwarring, deze heeft hij de naam nieuw meegegeven. En dit heeft hij gedaan omdat er een nieuwe omnummering is geweest, zie de concordans achteraan het Word document. Ik vermoed dit aangezien je steeds de oude nummering gebruikt.
Tot voor kort lagen deze archieven in Zwolle, maar nadat ze in Kampen terecht zijn gekomen, werkt men met de nieuwe nummering.

Officieel zijn er van IJsselmuiden 3 soorten archieven, naast het marken en kerspel archief.
Kerkelijk archief, alles van gefotografeert
Oud rechtelijk archief voor 1811 ook alles van gefotografeert en
Nieuw archief vanaf 1811 een deel van gefotografeerd.

Annelies
ps: back topic

[ 09. Augustus 2012, 08:54: Bericht gewijzigd door: Annelies Koetsier ]

Annelies Onijs Koetsier

Omdat mn vraag al weer zo ver

Bericht door Annelies Onijs Koetsier » 08 Aug 2012, 09:55

Omdat mn vraag al weer zo ver naar achteren geschoven is, kopieer ik het hier weer naar toe

Op 3 maart 1605 word Hans van Ittersum gekozen tot koster.
Fol.26v. 03.03.1605 Vergadering van de erfgenamen te Kampen in het huis van E. Harman Kistemaker, markerichter.
De functie van koster van IJsselmuiden is vacant. De erfgenamen voorzien Hans van Ittersum op zijn verzoek met dit ambt.

Die Kistenmaker is weer aangehuwde familie van de familie van Lievendal, zie eerder in dit topic.
En dit kwam ik tegen
Den 26 juli anno 1620
Henricken van Ittersum die huisvrouwe van Guelliaen de Domker geassisteerd in absentie haare mans voorschreven met haar schoonvader Peter Cossijn quartien als haar momber in deze zaak, die zich mede sterk makende voor genoemde Guilliam de Doncker, en mr. Peter Vatte als volmachtiger van de momber Henrick Moijlman en Tonijs Darm respectivelijk omen mede mombers van Jennichien ende?. van Ittersum zalige Hans van Ittersums nagelaten kinderen luijd die volmacht den 14 juli anno 1620 binnen Deventer gepasseerd.

En deze, helaas kon ik niet alles ontcijferen, de akte is ook met veel doorhalingen en boven schrijvingen.
F31- Den 10de december 1607 hebben Hans van Itterssum en Johanna zijn huisvrouw haar man voorschreven als haar momber in deze zaak gevolmachtigd gemaakt Henrick Daens, om in haar naam te verschijnen in de schependom des stad Deventer en aldaar voor een som van penningen die zij bekenden ten volle ontvangen te hebben tot erfelijke possessie over toe draegen aan Henrick Moleman en Hessel zijn huisvrouw en haare erfgenamen haar quota en aandeel die zij duslange gehad hebben aan het huis tot Deventer gelegen, geheten in de Vergulde Hoorn insgelijks aan dezelve??. voor de schout van Wijhe haar aandeel van een stuk land gelegen in het kerspel van WIjhe geheten die Tongermate?..?? Keurnoten: Rodolff van Twickeloe en Gerrijdt Luicjens.
ORA IJsselmuiden invnr 5.

In Deventer niets van Hans gevonden.

Deze Hans kunnen wij tot nu toe ook nergens aan plakken.

[ 09. Augustus 2012, 08:59: Bericht gewijzigd door: Annelies Koetsier ]

Andre Westendorp

Hallo Annelies en Ria,Bij het

Bericht door Andre Westendorp » 11 Aug 2012, 13:54

Hallo Annelies en Ria,
Bij het lezen van jullie reactie maak ik op dat er enig misverstand (laat ik het maar zo formuleren) m.b.t. het aanwezig oud archief van IJsselmuiden is.
De situatie op dit moment is dat het archief van het Schoutambt van IJsselmuiden op dit moment aanwezig is in het GemeenteArchief te Kampen onder archiefnummer 021. Dit archief bestaat uit ca. 80 inventarisnummers. Jaren geleden was het in het HCO en had een andere nummering. Jan Rientjes heeft bij zijn bewerkingen gebruik gemaakt van deze oude nummering. Nu is een nieuwe nummering gemaakt en begint de inventaris met nummer 1.
Daarnaast zijn er natuurlijk andere bronnen over IJsselmuiden: kerspelarchief, marke-archief, kerkelijk archief. Helaas zijn deze archieven versnipperd over verschillende archieven. Ook zijn er diverse archivalia "verstopt" in diverse familie-archieven en natuurlijk het archief van Ridderschap en Steden.

Vriendelijke groet,
André Westendorp

Gebruikers-avatar
ria van bessen
BerichtenCOLON 9337
GeregistreerdCOLON 14 Apr 2005, 00:00

Bedankt André voor de

Bericht door ria van bessen » 11 Aug 2012, 21:40

Bedankt André voor de toelichting.
Ik had het inmiddels begrepen van Annelies.
Maar evengoed bedankt voor de moeite.

groet Ria

Annelies Onijs Koetsier

Dank je André voor de

Bericht door Annelies Onijs Koetsier » 11 Aug 2012, 23:12

Dank je André voor de opheldering.

Afgelopen donderdag dit nog in het archief van Kampen gevonden:
Op 25 maart 1622 is er een getuigenis in Kampen waarin Herman van Ittersum geuigt. De leeftijd van Herman is dan 30 jaar.
Dit zou inhouden dat Herman rond 1582 is geboren.
Toen hij dus ongeveer 24 jaar was is hij gehuwd met Helena van der Vecht.
Ik snap dat er geen bewijs nog voor is, maar aan de leeftijd te zien, zou je weer denken dat Hermen niet eerder gehuwd is geweest.

Ik heb eigenlijk nog 4 vragen.
1. Wie is Hans van Ittersum?
2. Wie weet meer over Pieter of over Jan van Itterson?
3. Wie weet de relatie te leggen tussen Helena en Jan Hermsen van Ittersum?
4. Voor 1550 kom ik nogal eens de term tegen, over die Vechte. Hiermee bedoelen ze een gebied of een water in de Oosterholt. Een voorbeeld is het schattingsregister van 1433. Hierin staat: Onder de Oosterholt staat,
Item, Johans guet over die Vecht
Wie weet wat hier mee word bedoeld?

Annelies

carolina
BerichtenCOLON 585
GeregistreerdCOLON 08 Aug 2011, 00:00

Annelies,verder kan ik niets

Bericht door carolina » 15 Aug 2012, 10:47

Annelies,

verder kan ik niets vinden over deze personen.

Wat ik zou doen om nog meer gegevens te vinden is:
1. Vraag een kopie van de trouwakte op van Jan Hermsen van Ittersum en Catharina Boudens. Er is een kleine kans dat er meer gegevens opstaan.
2. Als Jan Hermsen in 1701 hertrouwt zijn er nog minderjarige kinderen. Er zou dus een momberstelling opgemaakt moeten zijn.
3. Zoon Pieter zou als soldaat op een schip in 1718 overleden kunnen zijn. Verdere gegevens hierover kun je volgens mij alleen via het nationaal archief krijgen.

Groetjes, Carolina

Annelies Onijs Koetsier

Dank je Carolina!Ik zal eens

Bericht door Annelies Onijs Koetsier » 15 Aug 2012, 12:12

Dank je Carolina!

Ik zal eens overleggen, wat we gaan doen, een ritje wagen richting Amsterdam en Den Haag.
Die momberstelling ligt zo voor de hand, maar daar had ik niet aan gedacht.

Annelies

[ 15. Augustus 2012, 12:15: Bericht gewijzigd door: Annelies Koetsier ]

carolina
BerichtenCOLON 585
GeregistreerdCOLON 08 Aug 2011, 00:00

Annelies,hebben jullie al

Bericht door carolina » 28 Sep 2012, 09:38

Annelies,

hebben jullie al meer informatie gevonden?

Ik heb nog even gekeken naar dochter Louisa van Itterson, die in 1696 in Amsterdam trouwt. Volgens de ondertrouwakte was zij geboren in Abbeville. Zij was 24 jaar en werd geassisteerd door haar vader Jan van Itterson.
Jan en Catharina woonden dus na hun huwelijk een tijdje in Abbeville.

Groetjes, Carolina

BUTTON_POST_REPLY