Pagina 1 van 1
Jan Mulder
Geplaatst: 20 mar 2006, 14:21
door Gast
Wie kan mij vertellen waar Jan Jans Mulder geboren is en wanneer? Hij was getrouwd met Anna Traar of Annichje van(ter) Aar. Hun zoon was Jan Mulder geboren op 20 september 1796 te Vollenhove. Hij was getrouwd met Trijntje Bartelds Marks. Op 19 november 1860 is Jan Mulder overleden te Smilde.
Beste Leni Mulder,Jan
Geplaatst: 30 mar 2006, 05:51
door Egbert Lantinga
Beste Leni Mulder,
Jan Hendrick Mulder wordt genoemd in het zoutgeld van Giethoorn in de jaren 1693 en 1701. Bij zijn huwelijk in 1693 met Geertjen Herms staat helaas geen woonplaats. In het Hoofdgeld van 1675 wordt wel ene Hendrick Mulder genoemd. Dit zou zijn vader kunnen zijn. Wanneer we hiernaast het Vuurstedenregister uit 1675 leggen met ongeveer dezelfde volgorde van ingezetenen dan komen we uit bij Hendrick Alberts. Deze is in 1660 getrouwd met Merrichien Roelofs en hertrouwde in 1669 met Jutien Peters. Het doopboek is in deze periode zeer onvolledig. Jan Hendricks Mulder liet in 1698 en 1699 een dochter Mergjen dopen. Deze zou vernoemd kunnen zijn naar zijn moeder. Het plaatje lijkt kloppend, maar 100% zekerheid hebben we natuurlijk niet. De rechterlijke archieven van Giethoorn uit deze tijd zijn niet bewaard gebleven, dus ik heb ook geen idee of het ooit mogelijk is dit te achterhalen.
Groet,
Egbert
Zie voor de
Geplaatst: 30 mar 2006, 17:12
door Egbert Lantinga
Zie voor de belastingregisters in het vroegere Overijssel:
http://www.historischcentrumoverijssel. ... asting.htm
Groet,
Egbert
Hi Leni, just noticed this
Geplaatst: 03 jan 2018, 09:53
door HANK MULDER
Hi Leni, just noticed this post from 2006, I am a descendant of Jan Jan's Mulder and was hoping you could share additional details discovered from your research....Thanks Hank