Pagina 1 van 1

Thies Harms Weggen

GeplaatstCOLON 29 Aug 2006, 17:35
door Gast
Hallo,

Wie wil/kan mij verder helpen met Thies Harms Weggen,hij trouwde 02-11-1830 Steenwijkerwold met Trijntje Albers(Bakker).

Hij is overleden in Schoonoord(Drenthe)op 30-07-1854,Trijntje is overleden Schoonoord op 04-11-1889.

Weet de namen van de ouders,alleen kom ik er niet verder mee,heb de kinderen ook gevonden.

Ze zijn allebei geboren te Muggebeet.

Gr,
Ineke Harms.

Hallo Ineke,Ik merk dat je

GeplaatstCOLON 29 Aug 2006, 18:30
door louise
Hallo Ineke,

Ik merk dat je het vorige mailtje al hebt weggehaald, dus ik doe het nu maar even op deze manier (in dit mailtje komt ook de naam Muggebeet voor, dus het kan wel).

Ik heb iets voor je, zodat je je weet waar Muggebeet in 1846 ligt volgens de heer van der Aa; onderstaand is overgenomen uit zijn boek (cd-rom). De afstanden, die in dit stukje worden genoemd, is de loopafstand.

Je zult ook merjken dat het maar een klein gehucht was met 5 huizen en 20 inwoners (jaar 1846); ik hoop dat je het leuke informatie vindt.


MUGGEBEET of MUGGENBEET, geh. in Vollenhoven, prov. Overijssel,arr. en 6½ u. N. van Zwolle , kant. en 2 u. Z. W. van Steenwijk, gedeeltelijk gem. en 2 u. W. van Giethoorn, gedeeltelijk gem. en 2 u. Z. van Steenwijkerwold , aan de Muggebeet; met 5 h. en 20 inw. onder Giethoorn.

Men heeft er eene school , welke tevens voor de buurs. Weteringe dient.

MUGGEBEET (DE), naam van een gedeelte van het Steenwijkerdiep, omtrent ½ u. N. O. van Blokzijl, aldaar de scheiding tusschen
Giethoorn en Steenwijkerwold uitmakende.

Bron:

Aardrijkskundig woordenboek van ?Van der Aa?, deel 7, 1846


Groetjes van Annette

Hallo Ineke,Daar ben ik weer;

GeplaatstCOLON 29 Aug 2006, 19:17
door louise
Hallo Ineke,

Daar ben ik weer; ik heb misschien een suggestie voor je, ik heb een link (die je misschien zelf ook al wel kent:

http://www.kuijsten.de/atlas/index.html

De link aanklikken, naar Overijssel gaan, daarna Giethoorn aanklikken en dan zie je het gehucht liggen. Ik zelf denk dat de kinderen in Giethoorn, Wanneperveen, Beulake of Giethoorn werden gedoopt, want dat ligt volgens mij het dichtste bij, maar het is ook miogelijk dat ze in Steenwijkerwolde of Steenwijk zelf werden gedoopt; je ziet, er zijn nog genoeg suggesties open.

Veel plezier en groetjes van Annette

Beste Ieneke,Vanuit

GeplaatstCOLON 29 Aug 2006, 20:28
door Egbert Lantinga
Beste Ieneke,
Vanuit Muggenbeet werden de kinderen in die tijd vrijwel altijd in Blokzijl gedoopt. Zie de website Van Papier naar Digitaal voor de doop van Thies in juni 1792.

Groet,
Egbert

Ineke,Op de volgende website

GeplaatstCOLON 29 Aug 2006, 23:30
door Guus Nijhuis
Ineke,
Op de volgende website staat een gedeelte van de doopboeken van Blokzijl in pdf-formaat:
Blokzijl dopen 1792-1793 (fotokopie)

Hier vinden op de tweede pagina:
3 juni 1792
Ties , zv. Harmen Jacobs Weggen en Grietjen Tiessen Bakker,
van Muggebeet.
Doopget. Hendrikje Jacobs Weggen.

De doop van Trijntje kan ik tussen 1810 en 1812 niet vinden (bij haar huwelijk in 1830 zou ze 19 jaar zijn). Verder heb ik op internet niet gezocht, want er is nog geen transcriptie van de dopen.

Guus

Beste Guus,Er is inderdaad

GeplaatstCOLON 30 Aug 2006, 07:04
door Egbert Lantinga
Beste Guus,
Er is inderdaad nog geen transcriptie van de DTB-boeken van Blokzijl. Jos Buisman en ik hebben plannen om binnenkort te beginnen met die van Kuinre en daarna eventueel Blokzijl. Zelf heb ik al een beginnetje gemaakt met de trouwboeken van Blokzijl rond 1770. Alle hulp is welkom! Eerst moet echter Steenwijkerwold afgerond worden (NH huwelijken en dopen vanaf ca 1795 en RK dopen vanaf 1723). Dit is tot op heden vlotjes verlopen door de geweldige inzet van Anne-Miek Ruiters en Albert Aalderson.

Groet,
Egbert