Pagina 1 van 3

Zielman

GeplaatstCOLON 28 Mei 2008, 22:49
door jbonte
Ik zoek informatie over Gerrit Zielman die is gehuwd met Elisabeth Eikelenkamp. Ze zijn de ouders van Gerrigje Zielman geboren op 02-05-1828 in Zwollerkerspel overleden op 09-09-1872 in Zwolle gehuwd op 25-04-1850 in Zwollerkerspel met Klaas van der Vecht geboren op 21-12-1821 in Zwollerkerspel.

Jan.

zo te zien is Gerrit Zielman

GeplaatstCOLON 28 Mei 2008, 23:22
door Peter van der Woude
zo te zien is Gerrit Zielman oveleden 12.08.1852,Zwollerkerspel (bron Genlias)

Dag Jan, in de huwelijksakte

GeplaatstCOLON 29 Mei 2008, 10:35
door Minie Buit
Dag Jan, in de huwelijksakte van Klaas van de Vecht en Gerrigje Zielman staat dat Gerrigje geboren is in Streukel, dit wijst naar de Streukeler tak Zielman die tot nu toe geen aanknopingspunten heeft met de Oudleusener tak Zielman.
De Streukeler tak Zielman de genealogie Cornelis Zielman samengesteld door Albert de Leeuw, daarin vind ik tot nu toe alleen een Gerrit Zielman ged 22-1-1786 zv Willem Gerrits Zielman en Margje Derks hij was getrouwd met Margje Lakke, Hasselt 17-5-1817
Genlias geeft weing informatie over het echtpaar Zielman- Eikelenkamp.
Klaas van de Vecht geb Genne heeft gewoond in Genne op Kadasternr Zwollerkerspel sectie B Holten en Genne 3de blad nr 356 (naast de school)
Groet Minie

Dag Jan,Gerrit Zieleman is

GeplaatstCOLON 29 Mei 2008, 13:54
door ria van bessen
Dag Jan,

Gerrit Zieleman is geboren te Streukel - rond 1786 en zijn vrouw Elisabeth is geboren in Zwartsluis rond 1805. Ze zijn niet in Zwollerkerspel gehuwd.

Waarschijnlijk in Zwolle, of in Zwartsluis. Gezien het geboorte jaar 1805 zou het huwelijk op Genlias moeten staan, lijkt me.

Het kan dus Zieleman zijn ipv Zielman. Je kunt daar achter komen door alleen Ziel in te typen en aan te klikken - begint met.

groet Ria

Volgens het eerste register

GeplaatstCOLON 29 Mei 2008, 17:21
door Minie Buit
Volgens het eerste register van huizen Zwollerkerspel woonden in Streukel aan het begin van de Stenendijk en bij de Streukelerzijl
Op kadasternr Streukel sectie A 376 Gerrit Zielman.
Daarnaast op nr 348 Lubbert Derks van de Ziel
( dat is naast de Streukelerzijl)
In een later register is op nr 376 de naam Elisabeth Ekkelenkamp doorgehaald en vervangen door Lubbert Ekkelenkamp.
In de huwelijks akte Zwollerkerspel akte nr 17 datum 17-4-1879 van Lubbert Ekkelenkamp met Hendrikje Kolthoorn werd als moeder van de bruidegom genoemd Elisabeth Ekkelenkamp, zijn vader werd N N genoemd
groet Minie

Bron Burgerlijke stand -

GeplaatstCOLON 29 Mei 2008, 20:36
door ria van bessen
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 15412
Gemeente: Zwollerkerspel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 18
Datum: 25-04-1850
Bruidegom Klaas van der Vecht
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Genne (Zwollerkerspel)
Bruid Gerrigje Zielman
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Streukel (Zwollerkerspel)
Vader bruidegom Hendrik van der Vecht
Moeder bruidegom Willemina Grond
Vader bruid Gerrit Zielman
Moeder bruid Elisabeth Eikelenkamp
Nadere informatie beroep Bg.: boerenknecht; beroep vader Bg.: landbouwer; beroep vader Bd.: landbouwer

Elisabeth is de dochter van Gerrit Derks en Willemina Everts en gedoopt te Zwartsluis op 27-09-1806 dpb 584 blz 134.

Elisabeth haar ouders nemen aan de namen: Ekkelenkamp en van Ittersum - volgens andere huwelijksakten van broers van Elisabeth - zie Genlias.

Het kan zijn dat Gerrit Zielman is overleden te Zwollerkerspel op 12 aug. 1852, maar dat moet worden nagekeken.

Waarom Lubbert geb. rond 1837 te Streukel als moeder heeft Elisabeth Ekkelenkamp en de vader NN is mij een raadsel.

Want bovengenoemde Gerrigje Zielman is rond 1839 geboren.

groet Ria van Bessen

Dag allemaal,Dat is me te

GeplaatstCOLON 30 Mei 2008, 22:01
door ria van bessen
Dag allemaal,

Dat is me te kort door de bocht, Albert.

Er is uit de relatie / huwelijk van Gerrit Zielman en Elisabeth Ekkelenkamp niet alleen deze dochter Gerrigje geboren, maar ook een zoon Willem in 1827 en een zoon Lubbert [vader NN volgens huwelijksakte] en daarna ook nog een Maria in 1842.

Het beste lijkt me dat alle geboorteaktes worden bekeken. + de huwelijksbijlagen van het huwelijk van Gerrit Zielman met M. Lakke! Waren hier ook kinderen uit geboren?

Bij Gerrigje is in ieder geval duidelijk dat haar ouders gehuwd waren, ze waren bij het huwelijk aanwezig en gaven toestemming. Ook in de geboorte akte staat niets wat wijst op een buitenechtelijk kind.

Dit wordt nog een leuke puzzel!

groet Ria

[ 30. Mei 2008, 22:05: Bericht gewijzigd door: ria van bessen ]

Uit de volkstelling 1830

GeplaatstCOLON 30 Mei 2008, 22:16
door Minie Buit
Uit de volkstelling 1830 Streukel gegeven van Henri Wolf
Streukel ? pag. 186
Ongenr./1/4 Gerrit Zieleman (44 Streukel) x Elisabeth Gerrits Ekkelenkamp (25 Zwartsluis) niet in Zwk gehuwd
Ongenr./1/2 Lubbert Derks van de Zijl (53 Streukel) x Harmina Jans (58 Nieuwleusen)
groet Minie

Dag Albert,Voor zover ik weet

GeplaatstCOLON 31 Mei 2008, 10:50
door ria van bessen
Dag Albert,

Voor zover ik weet, worden kinderen waarvan de ouders niet zijn gehuwd altijd als onecht aangegeven, m.a.w. niet ge-echt door het huwelijk, dat zegt het woord onecht eigenlijk. Maar dat weet je zelf ook wel.

De vader kan ook de aangever zijn, het hoeft dus niet de vroedvrouw te zijn, maar dan geeft hij wel in de akte aan dat hij de vader is van het kind, maar daar blijkt toch niets van uit de geboorteakte van Gerrigje? Het is een 'normale' aangifte.

Zwollerkerspel 2 mei 1828, nr. 43:
Gerrit Zielman, oud 43 jaren, daghuurder, wonende te Streukel,getuigen: Willem Zielman, 67 jaren, daghuurder, wonende te Streukel, en Jannes Hulleman, 72 jaren, landbouwer, wonende te Streukel, dewelke ons heeft verklaard dat Elisabeth Eikelenkamp, huisvrouw van de
eerste comparant; op 30 april des avonds 11 uur te Streukel bevallen is van een kind van het vrouwelijk geslacht, aan hetwelk de naam is gegeven van Gerrigje.

Huwelijk - Zwollerkerspel 25 april 1850, nr. 18:
Klaas van der Vecht, 28 jaren, boerenknecht, geboren te Genne en wonende te Roebolligehoek, beide in deze gemeente woonachtig, meerderjarige zoon van de echtelieden Hendrik van der Vecht, landbouwer, en Willemina Grond, zonder beroep, beide wonende te Genne voornoemd, de ouders tegen-
woordig en toestemmende, en Gerrigje Zielman, 21 jaar, zonder beroep, geboren en wonende te Streukel in deze gemeente, minderjarige dochter van de echtelieden Gerrit Zielman, landbouwer, en Elisabeth Eikelenkamp, zonder beroep, beide wonende te Streukel voornoemd, de ouders tegenwoordig en toestemmende.
Getuigen o.a. Hendrik van der Vecht, landbouwer, 59 jaar, vader van de bruidegom, Gerrit Zielman, landbouwer, 63 jaar, vader van de bruid, beide wonende in deze gemeente.

Er wordt gesproken van vader NN en ongehuwd overlijden; daarentegen wordt er ook gesproken van [ in de aangifte geboorte van Gerrigje ] van huisvrouw van Gerrit Zielman en bij Gerrigje haar huwelijk van haar ouders, die toestemming geven.

2 voors en 2 tegens betr. wel of niet huwelijk.

Hoe worden de overlijdens van deze 4 kinderen beschreven ? Is dat bekend ?
Maria overlijdt al jong, daar zouden zeker ouders bij moeten staan.


Lubbert Ekkelenkamp overlijdt Zwollerkerspel 1905 aangifte 26 januari.
Zijn weduwe Hendrikje Kolthoorn hertr. 15-3-1906 met Jan Willem Sluiter.
Is daar iets mee gedaan?

Ik ga er alsnog vanuit dat er een Gerrit Zielman is die gehuwd is met een Lakke en dat er een Gerrit Zielman is die X met een Ekkelkamp.

En ze zouden ook nog beide zoons kunnen zijn van dezelfde vader. 2 x een Gerrit of 2 x een Jan, je komt het wel meer tegen. Maar daar komen we wel achter.

groet Ria

Hallo iedereenMogelijk hebben

GeplaatstCOLON 31 Mei 2008, 12:30
door Janny Lalkens
Hallo iedereen

Mogelijk hebben jullie de huwelijksdatum van Gerrit Zielman en Margje Lakke al. Zoniet, dan hier gegevens uit Gens Nostra jrg. 54 nr. 10. Dit is het oktobernummer uit 1999, waar de inmiddels overleden prof. dr. J.P.W.F. Lakke op blz. 555 over Margjen Lakke schrijft, dat ze gedoopt is te Hasselt 13-3-1774, daar ook is overleden 29-1-1853. Dat ze boerin was en te Hasselt trouwde 17-5-1817 met Gerrit Zielman, die te Hasselt werd gedoopt 22-1-1786 als zoon van Willem Gerrits Zielman, boer te Streukel en Maria Derks.
Op blz. 557 staat, dat Marrigje extra krijgt volgens het testament uit 1814. Op 7-1-1816 sterft vader Arent Egberts Lakke als weduwnaar van Johanna/Anna Everts, die oorspronkelijk uit Haerst kwam. Marrigje zal o.a. F 80,- krijgen voor elk jaar, dat ze haar vader heeft verzorgd.

Hartelijke groet, Janny

[ 31. Mei 2008, 12:32: Bericht gewijzigd door: Janny Lalkens ]