Pagina 1 van 7

seyno Meylink

Geplaatst: 04 okt 2012, 07:14
door Gast
Morgen

Onlangs veel papieren gekregen met aantekeningen van dopen, o.a. in Zwolle.

Het zijn i.a. dopen van de kinderen van het echtpaar Seino Meylink en Catharina de Morsscha, ze zijn van ca. 1650-1663.

Nu wilde ik ze controleren, maar het doopboek is er pas van ca. 1700.

Waar komen deze doopaantekeningen dan vandaan?

Wat is er bekend van deze Seyno Meylink en Catharina?

Met vriendelijke groet

ans meijlink

Er zijn wel oudere doopboeken

Geplaatst: 04 okt 2012, 10:56
door AFJ
Er zijn wel oudere doopboeken, maar ze staan (nog) niet op internet - dat hoeft je toch niet te verbazen?

Hallo Ans,Aaangenomen dat

Geplaatst: 04 okt 2012, 16:38
door ambruins
Hallo Ans,
Aaangenomen dat Seino in 1655 burgemeester van Zwolle werd, heb ik dit document gevonden dat misschien iets kan zeggen over het burgemeestersschap van Seino, http://www.geldersarchief.nl/zoeken/?mi ... iview=inv2
Assie

[ 04. Oktober 2012, 16:39: Bericht gewijzigd door: Assie ]

Hallo AnsAssie geeft een link

Geplaatst: 04 okt 2012, 21:46
door Janny Lalkens
Hallo Ans

Assie geeft een link naar een inventaris in het Gelders archief. Ik weet helaas niet, wat de inhoud van dat archiefstuk is.
In het boek Stemme in staat van Jean Streng heb ik gezocht naar Seyne Meylink. Ik zag daar geen lijst van burgemeesters, wel van magistraten en meenteleden. Uit die groep werden de burgemeesters toch gekozen? 4 per tijdvak?
De naam van Seyne zag ik dus niet. Kan het zijn, dat hij in 1655 het burgerschap kreeg van Zwolle en dat hij bijvoorbeeld in een gilde meester was?

Heb je ook de datums van het dopen van Janneken uit 1645 en van Geertruid uit 1658? Beiden kan ik niet vinden. Geertruid ook niet aan het eind van het jaar 1658 of als tweelingzus tegelijk met Fenneken, eventueel een paar weken eerder of later.

Wel gezien: Fenneken, gedoopt 16 sept. 1655, moeder heet hier Catrijna ter moors.
Nog een Fenneken, gedoopt 31 jan. 1658. Vader heet hier Seijne i.p.v. Seyno en moeder heet hier Cathrina ten Morssche.
En dan op 9 jan. 1663 Lambertus gedoopt.

Heb je zelf naar het huwelijk gezocht? Bijv. tot en met 1645 en dan te Zwolle? Want als die Janneken uit 1645 niet te vinden zou zijn, heeft zoeken van een huwelijk tot en met 1655 te Zwolle mogelijk nog zin. Hoewel..... er is een trouwboek zoek geraakt en dat is nu net het boek vanaf eind april 1648 t/m eind dec. 1654!
Vanaf 1 jan. 1655 tot de doopdatum 16 sept. 1655 is het echtpaar niet te Zwolle genoteerd met een huwelijksdatum en bij de doop van Fenneken staat ook niet, dat zij een onecht kind is.

In de periode na de geboorte van de eerste Fenneke, dus vanaf half sept. 1655, tot aan eind dec. 1664 geen aanvulling van andere kinderen van Seyne Meylink gevonden.

Hartelijke groeten, Janny

[ 05. Oktober 2012, 00:21: Bericht gewijzigd door: Janny Lalkens ]

Op 24 februari 1628 wordt er

Geplaatst: 05 okt 2012, 00:42
door AFJ
Op 24 februari 1628 wordt er in Borculo een Seino Meilink gedoopt:
Noch hetselvige mhaal - heft Otto Meiling een sontgen ter doope brengen ende
SEIJN noemen laten. Gevaderen sijndt gewest sijn bruder Johannes, Herman Goijcker.
Gevad. Elsken Gerverdincks.

Zie:
http://www.genealogiedomein.nl/index2.p ... &Itemid=27

Hallo allemaalDe tip van

Geplaatst: 05 okt 2012, 14:09
door Janny Lalkens
Hallo allemaal

De tip van Andre ( www.genealogiedomein.nl) levert onder Borculo heel veel verwijzingen naar de familie Meiling op en ook naar Arent ter Morsche!
Ene Seijne Meilink is in Borculo burgemeester, dus mogelijk ook daarvoor nog wel te Zwolle. Als het om dezelfde gaat. Hij procedeert in 1679 en 1687 te Borculo als burgemeestervan Borculo tegen de fiscus. In de indexen op het Rechterlijk archief komen de Meilings nogal vaak voor.

Otto Meiling te Borculo zijn vader zal een Seijne geweest zijn, want als doopgetuige is er op 11 jan.in 1629 een dienstmeisje van Otto Seins en dan is de in Borculo op 24 febr. 1628 gedoopte Seyn mogelijk de eerste zoon van deze Otto.

Juist ook doordat de naam Ter Morsche in Borculo voorkomt, denk ik, dat de Meilinks uit Borculo kwamen en mogelijk heeft Seyne een paar jaar in Zwolle gewoond, als burgemeester mogelijk en heeft daar wat kinderen laten dopen. Mogelijk ging hij daarna terug naar Borculo en werd daar burgemeester. Het lijkt me toe, dat er onder Borculo heel veel te vinden zal zijn.

Hartelijke groeten, Janny

Succes met Borculo, maar

Geplaatst: 05 okt 2012, 16:15
door AFJ
Succes met Borculo, maar vergeet niet dat deze Seino ook een neef kan zijn of zelfs een heel andere tak...

Overigens was er in de 18e eeuw ook een Zeno Meilink dominee te Goor, hij was een zoon van Hoseas, ook predikant aldaar. Zie bv. http://www2.historischcentrumoverijssel ... en/279.htm

Die beide namen lijken natuurlijk wel verdacht veel op die in Borculo voorkomen.

Ik heb Ans ook wel eens

Geplaatst: 05 okt 2012, 17:59
door Annelies Onijs Koetsier
Ik heb Ans ook wel eens gewezen op de Meijlinks in Borculo en omstreken. Naar ik meen dat ze toen schreef dat deze Meijlink geen familie was. Dus ik ben wel benieuwd.

Hallo allemaalAndre, ik ben

Geplaatst: 05 okt 2012, 18:54
door Janny Lalkens
Hallo allemaal

Andre, ik ben ook heel benieuwd, wat dit gaat opleveren. Dat het mogelijk om neven gaat, bedacht ik vanmorgen ook wel, vandaar dat ik met "als het om dezelfde gaat" een slag om de arm hield.

In het doopboek van Borculo staat bij de doop van Rickelt, dochter van Jacobus Meiling, dat "har vader" Goert zou getuigen, maar dat die dat niet gaat doen en dat nu zijn broeder Hoseas het wel gaat doen. ( Jij noemt ook een Hoseas.)
Dat is dan op 24 nov. 1633.
Ik denk, dat met "har vader" de vader van Jacobus zijn vrouw wordt bedoeld en dat die broer Hoseas een broer van Jacobus was. Tenminste, dat neem ik aan, want ook de naam Hoseas Meiling zag ik vanmorgen in de index bij Borculo. Het is niet 100 % waterdicht, geef ik toe, maar niet iedereen heet Hoseas.
Hoseas Meiling is ook nog getuige bij een doop op 19-4-1635.

Overigens is bij de doop in 1633 ook ene Maria Seins getuige, het oudste
dochtertje van Otto Meilingius. Ik begrijp het niet zo: het zou dan toch Maria Ottens moeten zijn?

( Ik heb dit gewijzigd, eerst las ik "har vader" enz. heel anders)

Groetend, Janny

[ 05. Oktober 2012, 19:13: Bericht gewijzigd door: Janny Lalkens ]

Hallo AnsJe zoekt het dus

Geplaatst: 05 okt 2012, 20:47
door Janny Lalkens
Hallo Ans

Je zoekt het dus heel breed uit.

Heb je deze al: gedoopt te Zwolle 16 maart 1645 Roelemijne, dochter van Hermannus Meylinck X Anneken Valcks.
Was Valck ook nog zo'n burgemeestersnaam? Ja, toch?

Groetend, Janny