Pagina 1 van 1

Hendrik Woutersen van de Braak

Geplaatst: 21 mar 2016, 19:25
door Gerie van Brink
Wouter Hendriks van de Braak is geb op 9-7-1756 in Doornspijk als zoon van Hendrik Wouters (Woutersen) en Harmtjen Peters. Zij is geboren op 10-10-1723 in Nunspeet en is met Hendrik in ondertrouw gegaan op 30-3-1747 in Nunspeet. Hendrik zal ook rond 1723 geboren zijn maar waar? Boeken Ermelo, Nunspeet doorlopen. Hij is een j.m. van Hulshorst. Wie o wie kan mij antwoord geven. Mvrg Gerie van Brink

Via het Gelders archief kun

Geplaatst: 21 mar 2016, 23:07
door ria van bessen
Via het Gelders archief kun je de diverse omliggende plaatsen doorzoeken.Of het Gelders archief ook een forum heeft waar je je vraag kunt plaatsen, is me trouwens niet bekend. 

Ria bedankt voor de info, ga

Geplaatst: 22 mar 2016, 12:37
door Gerie van Brink
Ria bedankt voor de info, ga ik het daar proberen en kijken of ze ook een forum hebben

Aanname dat het om deze

Geplaatst: 22 mar 2016, 21:55
door Daan
Aanname dat het om deze persoon gaat.Ermelo, index ref.dopen 1703-1748Geboorte plaats Veldwijk, doop 1-1-1712 Ermelo voornaam Henrik, vader Wolter Henriksen.

Na het overlijden van Hendrik

Geplaatst: 23 mar 2016, 00:59
door AFJ
Na het overlijden van Hendrik Woutersen is een maagscheiding opgericht tussen moeder en haar 5 onmondige kinderen (Betje, Peter, Wouter, Jacobje en Lambert), zie hier, vanaf scan 383. Hendrik had ik elk geval een broer Gerrit Wouters die als bloedmomber optrad.Harmpje Peters hertrouwde in 1763 te Putten met Beert Reijers.Nu treedt er bij de maagscheiding ook een Wouter Gerrits op (tekent met een kruis). Is het erg gewaagd het als mogelijkheid te opperen dat het om de grootvader kan gaan? In Ermelo wordt in 1720 een Wolter gedoopt als zoon van een Wolter Gerrits x Betje. In Harderwijk trouwen op 26-2- 1710 een Wolter Gerrits uit Ermelo en een Betje Lamberts uit Vaassen.

Qua vernoeming komt dat erg goed uit, zeker als zou blijken dat Harmina Peters de in 1723 in Nunspeet gedoopte dochter van Peter Gerrits en Jacobje Gerrits zou zijn. Dan is oudste dochter Betje immers waarschijnlijk naar de oma van vaderskant genoemd.PS Wouter Gerrits kan niet de opa zijn als hij ook de vader van Wolter Wolters uit 1720 is, bij diens doops was diens vader al overleden; Betje Lamberts hertrouwt mogelijk dan Jacob Claas?)

Hallo Daan, ik weet intussen

Geplaatst: 23 mar 2016, 12:32
door Gerie van Brink
Hallo Daan, ik weet intussen dat hij 22 jaar was toen hij trouwde, zou dus rond 1725 geboren moeten zijn

Hallo AFJ, bedankt voor de

Geplaatst: 23 mar 2016, 12:39
door Gerie van Brink
Hallo AFJ, bedankt voor de informatie. Harmtjen is inderdaad de dochter van Peter Gerrits en Jacobje. Weet intussen dat Hendrik rond 1725 is geboren, exacte datum en plaats onbekend. Ik ga in ieder geval aan de slag met jouw informatie. Nogmaals bedankt. Grt Gerie van Brink. Mijn oma was een Woutersen. Haar naam was Riek Buitenhuis-Woutersen uit Apeldoorn

Boekencatalogus Vereniging

Geplaatst: 23 mar 2016, 16:26
door Daan
Boekencatalogus Vereniging Veluwse Geslachten, studiezaal Gemeentehuis Barneveld.Bieb. VVG : 15Titel : Genealogie van de familie van de Braak-Woutersen, Genealogie vanaf 1756Auteur: A. ter Beeke Uitgave datum 1991Boekbespreking: op 4 novemer 1812 nam ene Wouter Hendriks de familienaam van de Braak aan in Garderen. Hij woonde op de boerderij “De Braak” te Essen.Essen Duitsland?

Hoi Daan , dat Essen

Geplaatst: 23 mar 2016, 16:53
door Gerie van Brink
Hoi Daan , dat Essen Barneveld. Had het gezien vanaf 1756 maar probeer verder terug te vinden

Hierbij nog iets als

Geplaatst: 23 mar 2016, 18:52
door Daan
Hierbij nog iets als hulpmiddel eventueel.TESTAMENTEN EN AKTEN VAN LIJFTOCHTVersie 01-08-2003Oud Rechterlijk Archief (ORA) voormalig ambt Barneveld. Bij afwijkende delen (buurtschappen, andere kerspelen) staan de nummers en de namen tussen haakjes achter de persoonsnamen vermeld.datum: namen: 24 mrt 1723 Everts, Lijsje, weduwe van Hendrik Woutersen (835, Kootwijk)