Pagina 1 van 1
Doop van Johannes (Jannes) Rutgers Dollecamp (Dolkamp) en zijn vrouw Mechtildis Lindhorst ?
Geplaatst: 22 apr 2016, 11:01
door Tilburger
Johannes (Jannes) Rutgers Dollecamp wordt geboren ca. 1749 (blijkens zijn ondertrouwakte te Zwolle in 1770). Dat geldt ook voor zijn vrouw Magtelt Lindhorst (Linthorst). In Zwolle heb ik de dopen niet kunnen vinden, maar blijkens een eerdere dicussie op dit forum zou ik moeten zoeken in Raalte. Echter daar zijn er geen RK-doopboeken van dat jaar.Weet iemand wanneer en waar beiden zijn gedoopt?
Geen antwoord op je vraag
Geplaatst: 22 apr 2016, 17:46
door blauwe_parel
Geen antwoord op je vraag maar ...
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2037905(Linker bladzijde)Margaret
Ook geen antwoord .... maar
Geplaatst: 22 apr 2016, 17:51
door blauwe_parel
Ook geen antwoord .... maar misschien dat de getuigen helpen ..?
http://www.vpnd.nl/bronnen/ov/zwolle/zw ... 3-1811.pdf(blz. 4 rechts)Margaret
Dankjewel Margaret. Helaas
Geplaatst: 23 apr 2016, 11:31
door Tilburger
Dankjewel Margaret. Helaas geven die getuigen ook geen opheldering.Het is vreemd, want ook een zus van Jannes sticht in Zwolle een gezin en ook van haar heb ik geen doop kunnen vinden.
Het betreft Helena Rutgers Dollecamp x Joannes Bernardus (Berent) Boercamp. De getuigen bij de doop van hun kinderen geven ook geen houvast. Daar wordt melding gemaakt in 1753, 1755, 1762 van een "avia materna" en in 1768 van Willemina Rutgers (waarschijnlijk ook een zus of de moeder van Helena en Jannes).
Al weer geen antwoord op je
Geplaatst: 23 apr 2016, 12:00
door blauwe_parel
Al weer geen antwoord op je vraag...maar is je wel bekend dat Machtelt Lindhorst een 2e keer trouwde en wel met Rutgert Rietberg 22-11-1783 te Zwolle.Dit betekent ws. dat Jannes Rutgers Dollecamp voor die tijd overleden was.Margaret
Ja, op 08-12-1783. Maar uit
Geplaatst: 23 apr 2016, 12:14
door Tilburger
Ja, op 08-12-1783. Maar uit dat huwelijk geen kinderen en ook geen aanwijzingen.
Ik stam af van de genoemde
Geplaatst: 15 jul 2016, 20:03
door Mark
Ik stam af van de genoemde zuster Helena of Leentje Rutgers. Zij zou stammen van de Aalvanger onder Zuithem of Windesheim. Wellicht kom je zo iets verder. In mijn gegevens vind ik alleen als vader Rutger op de Aalvanger en moeder Hendrina of Heijltje Hendricks.
De dopen van Helena [Leentje]
Geplaatst: 15 jul 2016, 21:24
door ria van bessen
De dopen van Helena [Leentje] Rutgers en Jan Berents [Joannes Bernardus Boerkamp] zijn genoteerd in het RK doopboek van RAALTE.op 3 april 1757op 18 maart 1759en op 25 mei 1760Bij de 3e doop is matre matris [moeder van de moeder] ene Heiltje en net zoals Mark al aangaf.Helena is de dochter van Rutger Rutgers Dollenkamp die woont op de Aalvanger in ZuthemVolgens de VOT 1748 wordt daar genoteerdHille [Heile ook wel Helena] Hendriks wed. Rutgert Aalvangerkinderen: Gerrit, Leentien, Jannes, Henrik en MientjenRK Wijhe is gedoopt Gerrit op 25 jan. 1722Leentien - HelenaEr is een eerdere discussie over de Dollenkamp op dit forum, dacht ik.
bericht 2
Geplaatst: 15 jul 2016, 21:42
door ria van bessen
bericht 2Volgens mijn aantekeningen komt Rutger [Rutgers] die op de Aalvanger woont oorspronkelijk van de Dollenkamp gelegen in Olst.
Inderdaad hebben we het daar
Geplaatst: 15 jul 2016, 21:44
door Mark
Inderdaad hebben we het daar al vaker over gehad, is gemakkelijk terug te vinden. Voor het gezin van de Dollecampen op de Aalvanger heb ik het navolgende:Rutger Rutgers Dollecamp, landbouwer op de Aalvanger onder Zuthem.tr.met Hendrina (ook Heiltje) Hendricks.Uit dit huwelijk 5 kinderen: 1. Gerardus Rutgers, ged. te Wijhe op 25 jan 1722, getuige: Joanna Hendrix.2. Helena (Leentje) Rötgers Dollecamp, kerk.huw. te Zwolle RK Koestraat op 25 mei 1751, getuigen: Anna Catharina en Jacoba van Bentem sorores met Joannes Berends Boercamp.3. Jannes Rutgers Dollecamp, otr. te Zwolle op 21 jul 1770, tr. te Zwolle op 6 aug 1770 met Magtelt Lubberts Linthorst.4. Henrik Rutgers.5. Wilhelmina (Mientjen) Rutgers, otr. te Zwolle op 28 mei 1768, tr. te Zwolle op 12 jun 1768 met Willem Gerrit Bisschop. Joannes Berends Boercamp en Helena (Leentje) Rötgers Dollecamp1751-05-24 - Jannes Berents Boercamp [Boerkamp], weduwenaar van Hendrina Roelofs, te Tongeren onder Wijhe, met Helena Rutgers. j.d. op den Aalvanger onder Zuithem - sijn op attestatie van Wijhe en Windsheim alhier getrouwt den 24 Maij 1751 - Ondertr./tr. Zwolle, RBSO 732, f552. Jannes Rutgers Dollecamp en Magtelt Lubberts Linthorst21-07/06-08-1770 Jannes Rutgert Dollecamp j.m. buijten de Dieserpoort met Magtelt Lubberts Linthorst j.d. buijten de Sassenpoort SG Derk Blankvoorts, HG Leentje Berents. Willem Gerrit Bisschop en Wilhelmina (Mientjen) RutgersZwolle RBSO 73328-05/12-06-1768 Willem Gerrit Bisschop j.m. op den Huijse Warkelen en Willemina Rutgers j.d. op den Aalvanger onder WindesheimVolgens Att: van Windesheim zijn ook daar de Gebooden onverhindert gegaan.