Pagina 1 van 1

transcripties OAT Dalfsen

Geplaatst: 05 jan 2017, 14:41
door jopol
Ik heb ooit een link in mijn blog opgenomen die niet meer werkt. De scans kan ik wel terug vinden, maar in de transcripties staat juist een interessante doorhaling. Is de transcriptie nog ergens beschikbaar? Helemaal leuk zou het zijn om een scan te zien waar de doorhaling op is gebaseerd.De gebroken link  http://www.historischcentrumoverijssel. ... en_C.pdfDe blog-pagina https://familiepol.wordpress.com/onroer ... /t-olbers/ 

Beste Jopol, in de OAT staat

Geplaatst: 06 jan 2017, 21:36
door AFJ
Beste Jopol, in de OAT staat geen doorhaling. Wat zou het origineel van die transcriptie dan moeten zijn?
Met vriendelijke groet, André

Klopt, maar de gebroken link

Geplaatst: 07 jan 2017, 10:23
door jopol
Klopt, maar de gebroken link betrof een transcript, waarin wel een een doorhaling stond. Helaas kan ik geen backup meer vinden op mijn PC. Rond de tijd van de vaststelling van de OAT's is de oom van de erven overleden. Ik kan me dus voorstellen dat er een soort klad-versie is geweest waar de doorgehaalde transcriptie op is gebaseerd. Ik vraag me daarom af waar het verdwenen bestand gebleven is want nu lijkt het verhaal deels uit mijn duim gezogen.Ik vraag me ook af of een van de erven de boerderij betrokken heeft, maar ik weet niet wat ik met de kriebels in de rechter kantlijn aan moet. Als 1863 een jaartal is, is dat 2 jaar na het overlijden van HJ in huis nummer 46, het Olbers had nummer 30 maar nummeringen willen nog wel eens wijzigen.

Ik weet niet of je dit zoekt

Geplaatst: 07 jan 2017, 11:46
door ria van bessen
Ik weet niet of je dit zoekt maar de OAT's zouden nu hier te vinden zijn volgens de website van het HCOhttps://www.historischcentrumoverijssel.nl/onde ... hlight=oat

De beeldbank heeft de scans,

Geplaatst: 07 jan 2017, 15:27
door jopol
De beeldbank heeft de scans, die had ik al terug gevonden. Het gaat me om het transcript, dat was een pdf:.../NR/rdonlyres/869512DC-668A-4D53-AFDC-505DE61733FC/0/OATDalfsen_C.pdfmaar de website is omgegooid, dus het staat of helemaal niet meer online, of op een andere locatie.

Beste Jopol,

Geplaatst: 08 feb 2017, 15:18
door Francis van den Berg
Beste Jopol,De gegevens die voorheen als afzonderlijke bestanden op de HCO-website stonden, zijn tegenwoordig te vinden via de website HisGis.Wilt u toch de transcripties van de OAT's raadplegen, dan kunt u bij de secretaris van de Stichting Kadastrale Atlas Overijssel een DVD met CD-rom bestellen met de gegevens van de OAT's van alle Overijsselse gemeenten. Meer informatie hierover vindt u hier: https://www.historischcentrumoverijssel ... g/kadaster .Overigens staat er ook in deze transcriptie geen doorhaling bij de naam Olbers!