Pagina 1 van 4
Voorouders Maria Martens gehuwd met Jan Rijntjes 27 jan 1827 te Heino
Geplaatst: 27 apr 2017, 13:32
door Abel Slofstra
IK ben op Zoek naar de Voorouders van Maria Martens.Maria is gedoopt op 2 februari 1808 in Zwolle RK Koestraat.Haar ouders zijn Hendrikus (Henricus) Martens en Janna Arends.Op huwelijksakte(27-01-1827) van Maria en Jan staat vermeld dat de ouders van Maria woonachtig zijn in Wijhe,.Haar vader Hendrikus is getuige en heeft de leeftijd van 56 jaar (geboortejaar ca 1771).Is de vader van Hendrikus Martens, Martinus Hendriks gehuwd met Joanna Jansen??En wie zijn de ouders van Janna Arends ( Misschien ook Joanna Arnoldus indien RK gedoopt)
Het patroniem van de vrouw
Geplaatst: 29 apr 2017, 13:57
door klunder
Het patroniem van de vrouw komt niet overeen, maar aangezien Hendrik Martens als naam niet vaak voorkomt, wou ik dit huwelijk toch even onder de aandacht brengen, want het is RK en in de juiste periode en ze wonen dus in Zwolle:Heino RK trouwen 1807 Die 4ta Maji - matrimonium juncti sunt Hendrikus Martens et Joanna Willems. Testibus Hendrico Holterman et Maria Gerrits - abeunt Zwolle.
bedankt voor deze info.
Geplaatst: 29 apr 2017, 16:52
door Abel Slofstra
bedankt voor deze info.Ik ben het verder aan het onderzoeken, en heb een aantal ander documenten geraadpleegd, maar kom er nog niet uitWaar zijn ze ze in Ondertrouw gegaan?Ik heb in Heino heb ik een document gevonden waar de moeder matched.en aan het door u bovengenoemde RK huwelijk te Lierderholthuis, 2 documenten civiel trouwen (Wijhe en Zwolle)Onderstaand heb ik deze uitgewerkt.In Heino vindt ik het volgende:10 april 1807 Mannes zoon van Arent Hendriks en Maria Derks geboren op het Averkamp onder Raalte en Janna dogter van Arent Hendriks en Janna Jansen geboren op het Averhein onder Heino zijn hier ten Huwelijk aangetekend en den 29 volgens attest op ‘t Liederholthuis getrouwt. Lijkt niet overeen te komen ik zie wel een aantal raakvlakken met het de gegevens, zoals door u boven genoemd bij het RK Huwelijk op 4 mei in LierderholthuisNaam Mannes komt niet overeen, met de naam van Hendrikus Martens. Janna Dochter van Arent Hendriks klopt wel.Hun eerste dochter Maria kan vernoemd zijn naar Maria Derks (Moeder Mannes)Op 29 april is er niet getrouwd op Lierderholthuis ( zou de 4e mei passen ) In Zwolle vind ik het volgende:Zwolle civiel 17 april 1807. Volgens attest van den verwalter scholtus van Wijhe, aldaar in ondertrouw aangetekend.Hendrik Martens J.M. woonagtig onder ZwolleJanna Willems J.D. te WijheTeunis Willems Weduwnaar te Wijhe Hendrika Hendriks J.D. van Zwolle Trouwboek Wijhe Civiel 1807. Op 17 april zijn onder Scholtus Gerhardus Dwars met Keurnoten W.A. Dwars & G. KruitwegZijn ten huwelijk ingetreden: Hendrik Martens J.M.geboren onder Broekland onder Raalte, thans wonende onder Zwolle. Zoon van Marten Hendriks en Janna Hendriks.Janna Willems J.D. geboren en wonende onder Wijhe, dogter van Willem Tijhaar en Teune Pronk..Attest: Hendriks Martens Wonende onder Zwolle en Joanna Willems Wonende onder Wijhe zijn daar ondergetekend in den Huwelijkse staat gewettigd. Liederholthuis den 6e mei was getekend: Herm… Willemsen, Pastoor
Het ouderpaar kan mogelijk
Geplaatst: 30 apr 2017, 15:31
door ria van bessen
Het ouderpaar kan mogelijk wel de juiste zijn, voornaam van de vader klopt en voornaam moeder ook.En als hier bij de moeder het patroniem van opa is gebruikt, wat in deze jaren vaker het geval is, meerder keren vastgesteld, dan zou Janna de dochter moeten zijn van Willem Arents.In Wijhe zit wel en RK Hendrik Martens maar die is dan gehuwd met Hendrika Gerrits [dochter Janna 29-08-1811] - op kleine Kappe. Mogelijk hertrouw van de vader?
Bedankt voor de info ik ga
Geplaatst: 30 apr 2017, 21:13
door Abel Slofstra
Bedankt voor de info ik ga onderzoeken of ik het kan reproduceren.Daarnaast zoek Ik de overlijdensplaats en -datum van de ouders van Maria Martens.Bij haar huwelijk op 27 jan 1827 waren ze beiden nog in leven en waar woonachtig in Wijhe.
in Wijhe wordt RK gedoopt een
Geplaatst: 30 apr 2017, 23:06
door ria van bessen
in Wijhe wordt RK gedoopt een Maria als d.v. Hendrici Martens en Hendricae Gerrits op 1 april 1806.Wat een toeval. Zij is dezelfde als die Hendrika Gerritshuwelijk Wijhe 28 mei 1805 NGValt dus af.
bericht 2
Geplaatst: 30 apr 2017, 23:19
door ria van bessen
bericht 2Ik zal morgen wel even in de stamreeks van wijlen Jan Rientjes kijken, hopelijk vind ik daar het antwoord op de vraag.
bericht 3
Geplaatst: 01 mei 2017, 15:24
door ria van bessen
bericht 3Ik kan tot nu toe niets vinden dan wat al bekend is.Jan Rientjes heeft dit genoteerd.Jan Rientjes x Maria Martens RK gedoopt Koestraat 22-02-1806 doende boerenarbeid overl. Heino 10-02-1860 dr. van Henricus Martens, landbouwer en Joanna Arends, landbouwster*Er zitten 2 Hendrik Martens in het RC 1811 van Zwolle en omgeving. In Zuidveen een Hendrik Martens van Dijk - geb 1751 en in Ruitenveen [bij N.L.] een Hendrik Martens Schuurman.* In 1808 RK Zwolle laten dopen, dan zou hij toch in Zwolle of omgeving geregistreerd moeten zijn in 1811..Wijhe komt pas in 1827 aan bod.*Is er wel een overlijden gevonden van Hendrik[us] Martens?
Het overlijden van Janna:
Geplaatst: 01 mei 2017, 17:49
door klunder
Het overlijden van Janna:OverledeneJohanna van DijkGeboorteplaatsDalfsenGeslachtVrouwLeeftijd75VaderWillem van DijkMoederAntonia PronkPartnerHendrik MertensGebeurtenisOverlijdenDatum26-05-1845GebeurtenisplaatsHeinoIn de akte staat dat zij weduwe is van Hendrik Mertens overleden te Wijhe
En dit is het waarschijnlijke
Geplaatst: 01 mei 2017, 18:06
door klunder
En dit is het waarschijnlijke overlijden van Hendrik:OverledeneHendrikus aan den DijkBeroepdaghuurderGeboorteplaatsniet vermeldGeslachtManLeeftijd69PartnerJohanna ArendsGebeurtenisOverlijdenDatum18-05-1834GebeurtenisplaatsWijhe