Timmerman, ramaker, leerlingstelsel 18de eeuw

Alles wat met genealogie te maken heeft.
Gebruikersavatar
ria van bessen
Berichten: 9337
Lid geworden op: 14 apr 2005, 00:00

Helen, deze hebben we al

Bericht door ria van bessen » 03 mei 2018, 21:55

Helen, deze hebben we al doorgenomen en inmiddels ook afgevoerd.

Marjan Hendriks
Berichten: 78
Lid geworden op: 17 jan 2018, 16:53

Helen??

Bericht door Marjan Hendriks » 03 mei 2018, 23:03

Helen??

Gebruikersavatar
helen
Berichten: 1103
Lid geworden op: 29 jul 2012, 00:00

Ria, ik weet dat het mogelijk

Bericht door helen » 04 mei 2018, 13:51

Ria, ik weet dat het mogelijk is om hier meerdere accounts aan te maken, maar ik heb er maar een.Marjan, ik begrijp je verbazing.
Afbeelding

Marjan Hendriks
Berichten: 78
Lid geworden op: 17 jan 2018, 16:53

Ik vond

Bericht door Marjan Hendriks » 04 mei 2018, 18:16

Ik vondMargareta Abels, j.d., afkomstig van Ceulen, gaat in ondertrouw met Hans Jurijen Clijn. 1-6-1672.Toegangsnummer:   0709 Doop-, trouw- en begraafboeken (dtb, retroacta van de burgerlijke stand) in Zwolle en Zwollerkerspel Inventarisnummer:   725Waar ligt "Ceulen"? In de buurt van Zwolle, of is het echt "Keulen" in Duitsland?
Zij zou een zuster van Philippus Abels kunnen zijn.

Marjan Hendriks
Berichten: 78
Lid geworden op: 17 jan 2018, 16:53

"Hermen Voet en Berent Peters

Bericht door Marjan Hendriks » 06 mei 2018, 17:08

"Hermen Voet en Berent Peters [zonder toevoeging van Delden] zijn beiden voogd over het kind van Hendrik Jans Waninck en Lammeke Lamberts volgens erfuiting Zwolle f269 dd 8-5-1667".
Wat is de naam van dat kind? 

Gebruikersavatar
ria van bessen
Berichten: 9337
Lid geworden op: 14 apr 2005, 00:00

Deze was ook afgevoerd.

Bericht door ria van bessen » 07 mei 2018, 13:32

Deze was ook afgevoerd.Ik had Lammeke Lamberts gekoppeld aan Wanink, maar jij kwam met een aantal dopen nadien, dus klopte er ergens iets niet.Het kind uit de voogdijakte heet Albertien.

Marjan Hendriks
Berichten: 78
Lid geworden op: 17 jan 2018, 16:53

Nieuwe poging, nu op basis

Bericht door Marjan Hendriks » 09 mei 2018, 20:56

Nieuwe poging, nu op basis van getuigen bij huwelijk of doop, gerelateerd aan de familie Abels en Van Delden.Alle getuigen op een rijtje met familieverbanden.1670
Jan Gosen is de eerste voogd over Peter Berends van Delden (1670)
Familierelatie:
Jan Gosen is de oom, een broer van Geertruid Gosen, de moeder van Peter Berends van Delden.Hermen Voet is de tweede voogd over Peter Berends van Delden (1670)
Familierelatie??
Als Gosen Jans, de grootvader van Peter Berends van Delden, een jongere zuster heeft die Hendrikje heet, kan zij degene zijn die met Herman Voet getrouwd is (rond 1650). Hermen Voet zou dan de aangetrouwde oom van Geertruid Gosen zijn.====1676
Margareta (avia = grootmoeder) is doopgetuige bij Gertrudis Abels, dochter van Philippus Abels en Catharina Jans.
Familierelatie??
Grootmoeder, dus moeder van Philippus Abels of Catharina Jans. Dit echtpaar trouwt in 1666, dus de grootmoeder moet voor 1626 geboren zijn en getrouwd rond 1646.====1681
Margareta Hoijinck is doopgetuige bij Henricus Abels, zoon van Philippus Abels en Catharina Jans.
Familierelatie??====1686
Derckje Alberts is doopgetuige bij Maria Abels, dochter van Philippus Abels en Catharina Jans.
Derckje Alberts kan geboren zijn op 11-4-1664 als dochter van Albert Jansen en Aaltje Jans. Zij trouwt op 8-4-1682 met Wolter Jans.
Familierelatie??
Als Aaltje Jans de zuster is van Catharina, of Wolter Jans is de broer van Catharina, dan is zij de tante van de dopeling. Zij wordt hier Theodora genoemd.====1699
Derckje Alberts is doopgetuige bij Johannes Francis van Delden, zoon van Peter Jans van Delden en Johanna Abels. Zij wordt hier Derckje Alberts genoemd. Zij is de oudtante van Johannes Francis.====1701
Maria Berends van Walien is doopgetuige bij Anna Catrina van Delden, dochter van Peter Jans van Delden en Johanna Abels.
Maria van Walien is in 1681 getrouwd met Hendrik Alberts.
Familierelatie??
Als Hendrik Alberts de zoon is van Albert Jansen en Aaltje Jans, dan is hij de oudoom van Anna Catrina van Delden. Hendriks Alberts is dan de broer van Derckje Alberts.====1732Hendrik Willems Hoijer getuige bij het huwelijk van Hendrik Peters van Delden en Berentje Croese.
Familierelatie??Tweede getuige: Catriena van Delden: mogelijk een zuster van vader Peter Jansen.====1735
Jan Frans Peters van Delden, oudste broer van Hendrik Peters van Delden, is eerste voogd over de kinderen van Maria Abels, zuster van zijn moeder.Tweede voogd: Hermen Berends
Familierelatie??====1735
Jan Frans Peters van Delden getuige bij het huwelijk van Jacob van Benthem, weduwnaar van zijn tante Maria Abels.Tweede getuige: de vrouw van Jan Rannink (= Elisabeth Hendriks)
Familierelatie???====1736
Jan Frans Peters van Delden getuige bij het huwelijk van Christiaan Carel Hoijer, zoon van Hendrik Willems Hoijer met Zwaantje Machteld van Delden, dochter van Hendrik van Delden.
Tweede getuige: weduwe Gerrit van Delden.
Familierelatie??
Als Hendrik van Delden al overleden is, kan hij Hendrik Arents van Delden zijn. In dat geval is de tweede getuige, de vrouw van Gerrit Arents van Delden, zijn schoonzuster.

Gebruikersavatar
ria van bessen
Berichten: 9337
Lid geworden op: 14 apr 2005, 00:00

Ik heb er nog één.

Bericht door ria van bessen » 09 mei 2018, 21:21

Ik heb er nog één.NG Zwolle Anna Catrijna Abels jd 7-5/22-5-1698 Andries Jansen.Haer getuigen de moeije en de huisvrouwe van Peter Smit.Volgens Zwolle erfuitngen f308 dd 9-3-1706 worden als voogden gesteld over de kinderen Hillegunda, Herman en Arent én over het voorkind van wijlen Peter Smit genaamd Geesje; de personen Jan Arents en Arent van Delden.De weduwe heet Aaltien Arents.

Janny Lalkens
Berichten: 2737
Lid geworden op: 10 jan 2006, 00:00

Arent Jansen te Schelle

Bericht door Janny Lalkens » 10 mei 2018, 01:47

Arent Jansen te Schelle sterft voor 1668. Zijn weduwe Lammegien Jacobs hertrouwt 5-5-1668 met Hendrick Asjes te Spoolde, j.g.In de momberstelling noteert men als namen voor de kinderen van Arent Jansen en Lammegien Jacobs: Aeltijn, Aegt, Jan, Jannechien en Geertijn Arents.  Mombers: Willem Jansen buiten de Kamperpoort ( oom VZ) en Remmelt Jacobs te Wijtmen (oom MZ).Aeltijn is getrouwd met Peter Smit. Als hij overlijdt is ene Jan Arents voogd over hun kinderen. Dat zal vermoedelijk Jan Arents oom MZ zijn.  Zie 9-3-1706.    Ook voogd: Arend van Delden.  Van de kant van Peter Smit?De vrouw van Peter Smit is huw. getuige in 1698 bij Anna Catrina Abels. Dat zal vermoedelijk die Aeltijn Arents zijn geweest.Als we  nu weer snel die familie van Aeltijn Arents en Jan Arents ( broer en zus) vergeten, blijven over die Anna Catrina Abels, Peter Smit en Arend van Delden. Kan het zijn, dat toen Aeltijn Arents huw. getuige was in 1698, het toen in feite om de verbinding via Peter Smit ging en dat Aeltijn getuige werd, omdat zij nu eenmaal "toevallig" de vrouw van die Peter Smit was?Wat heeft dan Peter Smit met Abels/Van Delden te maken? Het gaat niet alleen om het huw. getuige zijn in 1698, maar ook om die momber bij de kinderen van de overleden Peter Smit zelf, om die Arend van Delden. Al weer een Abels die we tegenkomen in verband met een Van Delden, via via. 

Gebruikersavatar
ria van bessen
Berichten: 9337
Lid geworden op: 14 apr 2005, 00:00

Voordat er foute verbindingen

Bericht door ria van bessen » 10 mei 2018, 10:52

Voordat er foute verbindingen worden gemaakt, lijkt het mij toe dat eerst het huwelijk van Peter met Aaltje gevonden wordt. Peter Smit is als wedr. gehuwd met Aaltjen Arents en uit dat eerdere huwelijk een dochter Geesje. De verbinding kan dus ook via die echtgenote lopen. Ook dat huwelijk moet eerst worden gevonden voor je werkelijk kunt koppelen.

Plaats reactie